ММС

Објавено на: 07/24/21 8:04 AM

Подгответе ги чадорите – попладне ќе има пресврт на времето

Денеска не очекува сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. УВ индексот ќе биде 8, информираат од УХМР.

Како што најавуваат од УХМР и во наредните три дена времето ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер,  УВ индекс 9. Температурите ќе бидат во постојат раст.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1