ММС

Објавено на: 07/24/21 7:17 AM

За неколку часа казнети 52 возачи – Возеле побрзо од дозволеното

Во текот на вчерашниот ден во период од шест часа припадниците на Министерството за внатрешни работи санкционирале вкупно педесет и две лица на територијата на Општина Крива Паланка за управување со моторни возила со брзина над максимално дозволената.

– Педесет и два возачи возеле пребрзо на територија на Крива Паланка вчера. Во периодот од  дванаесет до осумнаесет часот на подрачјето на Крива Паланка спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 52 возачи. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, информира портпаролот на Секторот за внатрешни работи Куманово, Ивана Младеновска.

Сообраќајната полиција од секторот за внатрешни работи Куманово врши интензивни контроли на безбедноста во сообраќајот на патиштата на подрачјето, со цел заштита на сите учесници во сообраќајот.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1