ММС

Објавено на: 07/22/21 8:08 PM

Ставете го тестото во кеса и испечете го највкусниот леб досега – Мора да се проба!

Направете го највкусниот леб досега, еве што ви е потрено:

Состојки

400 мл млака вода
1 лажиче шеќер
25 грама свеж квасец
650 грама брашно
1 лажичка сол
малку масло за мешање

Погледнете ја подготовката


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1