ММС

Објавено на: 07/22/21 5:31 PM

Какво време не очекува утре?

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната од 28 до 35 степени.

Во Скопје утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Минималната температура ќе биде 18, а максималната ќе достине до 33 степени.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1