ММС

Објавено на: 07/22/21 4:29 PM

(Видео)Поранешен работник во фабрика главна фаца на ТикТок – Го следат скоро 80.000.000, а не прозборува ниту еден збор!

Кабан Лејм има 21 година и по потекло е од Сенегал, а  до март минатата година живеел во Италија, но таму  ја изгубил работата во една фабрика.

Тогаш се вратил да живее кај своето семејство, а неговиот тато го натерал да бара друга работа. Кабан се обидел да се занимава со нешто друго. Почнал да ја креира содржината на ТикТок.

Денес на таа платформа има 79.900.000 следбеници и стана еден од најпопуларните корисници.

Американските медиуми велат дека наскоро би можел да стане еден од најплатените креатори на ТикТок, ако продолжи со ова темпо.

– Луѓето се смеат поради мојот израз на лицето, рекол тој, а секое негово видео има во просек од 30.000.000 прегледа!

 

 

@khaby.lameSorry my Idol but I just had to do.. @willsmith 🤣Scusa Idolo mio ma l’ho dovuto fare! 🙏🏾🤣 #learnfromkhaby #learnwithtiktok #ImparaConTikTok

♬ suono originale – Khabane lame

Извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1