ММС

Објавено на: 07/22/21 4:02 PM

Девојка по грешка и без сигурносен појас скокнала од мостот во Колумбија – Слушнала погрешен знак!

Младата адвоката Јасенија Моралс (25) се подготвила за својот прв банџи џампинг. Таа со нејзиното момче отпатувала на популарната скокалница во Колумбија, но таа загинала на лице место.

Моралес скокнала бидејќи го слушнала знакот, но за жал тој знак бил наменет за нејзиното момче.

На неа не бил заврзан сигурносниот појас, скоканла и овој скок за неа завршил кобно, пренсува Дејли Мејл.

Нејзиното момче било пред неа во редот кога се приближиле до платформата, а партот бил 90 ти по ред тој ден и кога надлежните го дале знакот за момчето да скокне, Моралес скокнала бидејќи погрешно  разбрала кој знак за кого е наменет, а најстршното било што на неа не и бил врзан појасот.

Таа сконала во провалија и на лице место останала мртва, а момчето веднаш истрчало да и помогне и да и даде вештачко дишење, но за жал залудно било.

Пожарникарите кога дошле на местото на несреќата само констаирале смрт.

Претседателот на општината Густаво Гузман изјавил дека девојката била збунета

– Сигналот бил упатен за нејзиното момче, бидејќи тој веќе бил врзан со сигурносен појас, а на неа и било ставено само шлем, така да таа се збунила и побрзала, рекол Густаво Гузман

 

Извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1