ММС

Објавено на: 07/22/21 12:37 PM

Сообраќајка кај Бриколаж – избегнувајте ја оваа крстосница

ЦУКС известува дека пред малку на крстосницата помеѓу бул. Киро Глигоров и ул. Перо Наков во близина на Бриколаж, насока на движење кон населба Автокоманда, се случи сообраќајна незгода.

Затоа Центарот апелира до сите учесници во сообраќајот да бидат внимателни и да ја прилагодат својата брзина на движење според условите на патот особено ако се движат кон овој потег.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1