ММС

Објавено на: 07/22/21 10:36 AM

Ресенчанец испраќал лажни дојави за поставени бомби во Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против З.И.(46) од селото Горно Крушје, ресенско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување на сигурноста“ и „лажно пријавување на кривично дело“, информираат од МВР.

Пријавениот, во два наврата во текот на јули, преку мобилен телефон, испратил повеќе смс-пораки со лажна дојава дека биле поставени експлозивни средства на повеќе локации во Охрид. На З.И. од надлежен судија му е одредена мерка притвор.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1