ММС

Објавено на: 07/22/21 7:24 AM

Peugeot бесплатни летни проверки – подгответе се за летото

ПР објава

PEUGEOT Ве подготвува за најубавиот период од годината. Време е за летни одмори! Покрај основните подготовки и припреми за Вашето летно уживање Брендот Peugeot е повторно тука за вас!

Бидете подготвени и безгрижни при вашите патувања. Без разлика дали патувате сами или со вашето семејство или пријатели, безбедноста е на прво место. За да можете уште повеќе да уживате во Вашиот одмор, Брендот Peugeot понудува бесплатни летни проверки.

Вклучувајќи ги и следниве понуди:

  • Промена на плочки од 2.800 мкд* (со вклучена работна рака)
  • Сервисирање на клима уред од 1.500 мкд

Подгответе се за летото со специјалните понуди и услуги од Peugeot, со закажување термин на www.peugeot.mk или телефонски на 02/3111-000 – локација Бул.Трета Македонска Бригада, 1000 Скопје или 02/3096-900 – локација Скупи 6А, 1000 Скопје, а на располагање е и продажно-сервисната мрежа на следниов линк: https://www.peugeot.com.mk/prodazhno-servisna-mrezha

Понудата трае до 31.8.2021. Искористете го овој период за да се погрижите за Вашето возило.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1