ММС

Објавено на: 07/21/21 8:27 PM

Тања не ги вади децата од дома бидејќи се плаши Душан пак да не и ги украде

Тања Савиќ со денови не излегува од дома, ова го велат нејзините соседи, а причината е бидејќи се плаши дека Душан Јовановиќ со кого е и понатаму во брак, повторно  ќе и ги одземе нејзините синови.

– Тања ја знаеме уште од порано, таа е наша сограѓанка, родена е тука во селото во близина на Смедерево. Добра девојка е, но е несреќна поради се што и се случи. Секој ден, кога ќе се разбуди околу еден по пладне, таа излегува на тараса и не поздравува. Ќе поразговара малку со нас, ќе поседи и ќе влезе внатре. Слабо излегува, децата не шетаат бидејќи се плаши од нејзиниот сопруг. Тој е лудак кој и рекол дека повторно ќе и ги земе и ќе и ги однесе децата во Австралија, ова го изјавиле соседите на екипата од српскиот курир.

 

Извор и фото: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1