ММС

Објавено на: 07/21/21 4:53 PM

УХМР најавува нов топлотен бран

Во Македонија времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во долж  на Повардарието повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 21, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени. УВ=8

Во Скопје утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 32 степени.

Во наредните денови следува период на стабилно време. Денес до крајот на денот и утре ќе дува умерен до засилен претежно северен ветер најизразен вдолж Повардарието.

До сабота дневните температури ќе бидат најмногу до 35 степени, а потоа брзо ќе се покачуваат.

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1