ММС

Објавено на: 07/21/21 7:27 AM

Целосно затворен сообраќајот на делницата помеѓу клучките Штип-Запад и Штип-Југ

Од денеска целосно ќе биде затворен сообраќајот на делницата помеѓу клучките Штип-Запад и Штип-Југ, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

Сообраќајот ќе биде пренасочен на веќе постоечкиот Регионален пат кој минува низ Штип преку Ново Село до клучка Штип-југ.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1