ММС

Објавено на: 07/20/21 10:29 PM

(Видео) Луѓето се запрепастени, сите во Кина носат маски на плажа

Негата за кожата е топ тема во светот на убавината, а повеќето новини доаѓаат од Азија. Меѓу нив е и маската за лице , која пристигнува од Кина и е наменет за заштита на кожата на лицето од сонцето.

Оваа маска покрива сè на лицето, освен очите, носот и устата.

Во Кина овие маски се голем тренд и повеќето жени ги носат за да го заштитат лицето од сонцето.

Извор: Србија данас.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1