ММС

Објавено на: 07/20/21 8:27 PM

(Видео)Криев од семејството дека сум геј! Познатиот водител го запороси својот партнер!

Водителот и новинар на радио и телевизиската мрежа „ABC13“, Стивен Ромо, сподели една вест на социјалната мрежа Твитер.

Познатата ТВ-личност го запроси својот емотивен партнер, а по судбоносното „да“ следуваше одлука за преселба во Њујорк.

– Јас пораснав со една тајна. Моето семејство се обиде да сокрие дека сме сиромашни. Она што не знаеше  дека и јас имам моја тајна. Бев геј и се обидував да не бидам. Ми требаа години да сфатам дека тоа што сум хомосексуалец ме спасува и ме прави посилен. Ме направи доволно силен за еден ден да го прашам најдобриот човек дали сака да се омажи со мене – призна Ромо и истакна:

– Пред да го запознам, мислев дека нема да доживеам таква љубов. Денес сум среќен како никогаш досега во мојот живот. Наскоро ќе се преселам во Њујорк со него и сакам да го поминеме целиот наш живот заедно – заклучи тој.

 

Извор: Србијаданес.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1