ММС

Објавено на: 07/20/21 4:51 PM

Силувана малолетничка во Скопје – Монструмот познат на родителите

Скопјанка вчера во полициска станица пријавила силување врз нејзината малолетна ќерка, информираат од МВР.

-Вчера во 10.45 часот во Полициското одделение Петровец, 36-годишна жена од скопско село пријавила дека во текот на јули 2020 А.А., колега на нејзиниот сопруг, извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка. Како што е пријавено, пред еден месец тој повторно се обидел да изврши обљуба врз малолетничката, но родителите за овие настани дознале отпосле.Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од полицијата.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1