ММС

Објавено на: 07/20/21 3:57 PM

Млада родилка почина во Гинекологија „Чаир“ – Бебето родено живо и здраво

Трагедија  во Гинекологија Чаир,23-годишна родилка почина,  лекарите успеале да го спасат бебето. 

 

-На 19.07.2021 во СВР Скопје било пријавено дека околу 07.00 часот во Гинекологија „Чаир“ so влошена здравствена состојба била донесена Н.М.(23) од Скопје, бремена во осми месец. Според пријавеното, кратко потоа таа починала во Одделението за интензивна нега, но било извршено породување и било извадено живо женско дете, информираат од МВР.

 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1