ММС

Објавено на: 07/20/21 1:13 PM

Кому му е гајле како изгледаме? Јелена Ѓоковиќ без шминка ја поддржа Кристина Ковач

Иако со години живее во Шведска, зборовите на Кристина Ковач со кои го брани природниот изглед на жената одекнаа далеку. Ја поддржуваа и познати и непознати, меѓу нив завиден број припадници на посилниот пол, како и бројни колеги.

Фотографијата на која насмеаната кантавторка ја гушка својата ќерка на море наиде на остри коментари за нејзиниот физички изглед. „Проблем“ беше што на лицето немаше ни малку шминка, а косата и беше во опуштена верзија. Поради „спорната“ сцена, таа била нападната и од некои медиуми. Сепак, Кристина реагираше брзо и бурно на неосновани провокации.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristina Kovac (@kristinakovac43)

Нејзината порака дека жената не мора да биде беспрекорно средена стана вирална, а многу славни личности го бранеа нејзиниот природен изглед. Јелена Ѓоковиќ е меѓу првите.

Времето не може да се запре и не секој подлегна на теророт од пластика, ботокс, филери и младост по секоја цена. Покрај Јелена Ѓоковиќ, во знак на поддршка на Кристина, многу луѓе од јавниот живот ги преплавија социјалните мрежи со фотографии во природно издание со деца, укажувајќи на најважното – дека треба да се чувствуваме добро во сопствената кожа, каква и да е таа, и да уживаме со оние што најмногу ги сакаме.

Извор: Стил.курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1