ММС

Објавено на: 07/20/21 9:49 AM

(ВИДЕО) Вистинските жени имаат облини, целулит и стрии – Пејачката одговори на критиките за нејзиниот изглед

Пејачката Камила Кабело во последно време беше критикувана на сметка на нејзиниот изглед, но сега во едно видео покажа што мисли за своето тело.

На „ТикТок“, таа објави видео од автомобилот кое го направила после трчање.

„Го сакам моето тело“, напиша таа во описот на видеото, кое за два дена е прегледано повеќе од 17 милиони пати.

“Трчав во паркот и ја гледав мојата работа, обидувајќи се да бидам во форма, обидувајќи се да бидам здрава. И носев топ што ми го покажуваше стомакот и не го влечев. Бидејќи трчав и постоев како нормална личност која не го вовлекува стомакот цело време “, рекла Камила на почетокот на снимањето.

“Се потсетив самата себе си дека војувањето со моето тело е толку застарено. Благодарна сум за ова тело што ми дозволува да правам што треба. Ние сме вистински жени со облини, целулит, стрии и маснотии. И ние мора да имаме тоа“, додаде таа.

На видеото, таа ја отпеа песната на Арет Френклин „Giving Him Something He Can Feel“. Фановите на Камила биле воодушевени од видеото.

 

@camilacabelloi luv my body♬ original sound – Camila Cabello

„Ти си убава“, „Порасна мојата почит кон тебе“, „Ти си одличен пример“, „Да бидеме благодарни за вистинските тела“, „Горда сум на тебе и те сакам“, „Ти благодарам, имам поголема самодоверба сега после ова видео“, се само некои од коментарите на ТикТок.

Извор: Index.hr


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1