ММС

Објавено на: 07/19/21 8:05 PM

(Видео) Пукна браната како на филм: Поплави и во Кина по силните дождови

Две брани во Хулунбуир во Внатрешна Монголија по обилните дождови се срушија,   стои во  соопштението на кинеското Министерство за вода.

На видеото кое е поставено на социјалните мрежи снимен е моментот кога браната пукнала и водата со голема брзина избувнува и поплавува сè пред резервоарот.

Извор: Курир.рс

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1