ММС

Објавено на: 07/19/21 3:14 PM

Почнува изградбата на нов противпожарен дом во Свети Николе (видео)

По уривањето на старата зграда, каде во изминатите 40 години беше сместена професионалната противпожарна единица, денеска официјално започнаа работите на изградба на нов провпожарен дом. Преку донација од Амбасадата на САД во Скопје во висина од  446.239 американски долари, во наредната година се очекува да никне современо здание, каде ќе бидат сместени 16-те пожарникари, возилата и опремата.

Целата вест можете да прочитате на Моја Општина.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1