ММС

Објавено на: 07/19/21 11:35 AM

Мајка е на пет деца, а наскоро и баба: Сопругата на Синиша Михајловиќ во петтата деценија се соблече во бикини

Прославениот српски фудбалер и тренер Синиша Михајловиќ (52) е во љубов со сопругата Аријана веќе 26 години, со која има пет деца.

Од судбоносната средба што се случила во 90-тите тие се неразделни, а тоа било љубов на прв поглед. На лудиот камен стапнале на Видовдан во 1996 година во Рим. Девет години подоцна, следела црковна церемонија во Сремски Карловци и заклетви размениле и по трет пат.

“Со Синиша ми се случи љубов на прв поглед. Ја напуштив телевизијата во средината на 1995 година, бидејќи тој беше во Сампдорија, а јас во Рим, и не можевме да се гледаме често”, изјави еднаш поранешната водителка Раи Уна.

 

Аријана сега позираше во костим за капење и на тој начин покажа колку гордо ги носи своите години.

Следбениците биле воодушевени од појавата на жена која раѓала пет пати, и која наскоро ќе стане баба, со оглед на тоа дека ќерката на славната двојка, Вирџинија е бремена.

 

Легендарниот фудбалер Синиша Михајловиќ дури и заплака кога дозна дека ќе биде дедо на девојче.

Да потсетиме, Синиша и неговата сопруга Аријана имаат три сина и две ќерки, како и вонбрачен син кога тој признал.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1