ММС

Објавено на: 07/18/21 8:17 PM

(видео)Славчо Попоски: Мини торнадо формирано во битолско Живојно

Метеопрогнозерот Славчо Попоски на својот ФБ профил објави видео од торнадо во Битолското село Живојно.

„Денес поради големата нестабилност во Атмосферата, дојде до формирање на Торнадо во Македонија – Живојно, Битолско,“ напиша Попоски.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1