ММС

Објавено на: 07/18/21 1:24 PM

(Видео) Северина падна среде концерт, цела се испружи на бина

Синоќа хрватската пејачка Северина одржа концерт во Врњачка Бања на карневалот, при штои се случи пех.
Додека таа играше на сцената малку се занесе и се сопна од звучникот и каблите, и падна на штиците. Северина падна, а еден од музичарите веднаш истрча да и помогне. Северина потоа седна на звучникот и седеше некое време, додека музиката продолжи.
Пред концертот, Севе ги замоли медиумите да не и поставуваат никакви прашања, како и да има телохранители да ја бранат. За време на нејзиниот концерт, пејачката следеа малер по малер. Прво почна да врне, но таа беше под настрешница.

Извор и фото: republika.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1