ММС

Објавено на: 07/17/21 6:23 PM

(Видео) Се споија небо и земја- Ново невреме во Србија

Најавата дека невреме ќе ја зафато Србија беше дадена и денес а важи и за наредните два дена за цела Србија.

Сепак, невремето не ја дочека најавата од српската УХМР, па во некои делови од земјата, како што информираат срските емдиуми- се споиле небо и земја. Дожд и град заедно паѓале  во неколку града а засега има снимка од Ивањица, а исто невреме имало и во Ниш и Смедерево.

Погледнете го и видеото од невремето што ја зафати Ивањица:

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1