ММС

Објавено на: 07/17/21 3:16 PM

Приведен скопјанец баран по централна потерница

Вчера од страна на полициски службеници на пунктот кај наплатната станица „Отовица“, лишен од слобода е М.Ж (36) од Скопје, лице барано по распишана централна потерница за доиздржување на затворска казна во Казнено-поправното установа Затвор-Куманово, известуваат од Министерството за внатрешни работи.

Во текот на вчерашниот ден М.Ж е спроведен и предаден во затворот.

 

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1