ММС

Објавено на: 07/16/21 2:44 PM

(ФОТО) Педикир ќе ве молам! – Слониците Дуња и Дивела на посебен третман во Зоолошка

Дуња и Даела се двете слоници кои се постојани жители на скопската Зоолошка градина. За нив се грижи и посебен тим кој им овозможува да имаа пристоен и задоволен живот.

Денеска од Зоолошката градина соопштија дека на вете дами  – слоници им се подготвува педикир.

„И слониците сакаат педикир. Дуња и Даела редовно добиваат третман поради кој полесно и попријатно можат да чекорат. Педикирот е една од најважните работи во одржување нега кај нив, а нашите вработени со задоволство им помагаат на двете дами“, стои во објавата на Фејсбук.

Погледнете од фотографијата како изгледа тоа:

И слониците сакаат педикир 🙂 Дуња и Даела редовно добиваат третман поради кој полесно и попријатно можат да чекорат….

Posted by Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје on Friday, July 16, 2021

Фотографија: Фејсбук Зоолошка градина Скопје


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1