ММС

Објавено на: 07/16/21 1:53 PM

(Видео)Евакуирана зградата на РТС

Зградата на РТС денеска е евакуирана поради дојава на бомба.

Како што пишуваат српските медиуми, неофицијално околу 14 часот обезбедувањето наредило на вработените да ги напуштат своите работни места, додека да се утврди дали навистина има бомба во зградата.

Полицијата е на терен.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1