ММС

Објавено на: 07/16/21 12:56 PM

Љубовницата на Ејми Вајнхаус по 10 години откри тајна – Откриено зошто пејачката се опијани до смрт!

Катриона Горли, поранешната љубовница на пејачката Ејми Вајнхаус, која почина пред 10 години, тврди дека пејачката отсекогаш имала проблем со својата сексуалност, па поради тоа и многу конзумирала алкохол .

Катриона беше една од најблиските пријателки на Ејми, а како што вели, тие имале „недефинирана“ врска и многу се сакале.

Таа искрено зборуваше за „Би-Би-Си“ за Ејми, па призна дека знаела дека е хомосексуалка затоа што имала врска на 20 години.

-Ејми пишуваше цитати додека спиев, ми напиша дека сум најубавата девојка што некогаш ја видела, па се прашуваше колку сум убава и кога спиев и кога бев будна. Нашата врска беше посебна, вели Катриона.

Катриона се сети и кога Ејми се шегувала дека станала хомосексуалка по четири ликери.

-Луѓето не разбраа колку ја сакам и колку ми е важна, како и дека ќе направам се што е во моја моќ да ја направам среќна“, додаде поранешната љубовница на Ејми.

Другата пријателка на Ејми, Наоми, ја опиша нивната врска како „деца што трчаат низ Лондон и прават непослушни работи за кои  нивните родители не сакаат да ги знаат“.

Пријателите постојано се шегуваа на сметка на Ејми и Катриона дека се „во врска“.

Таткото на Ејми призна дека неговата ќерка се борела со ментални проблеми и дека целото семејство се обидело да и го одвлече вниманието на Ејми од алкохолот и дрогата, но не успеале во тоа.

-Беше ужасно да гледаш како твоето дете умира и исчезнува пред твоите очи. Можев само да гледам и да чекам.рече низ солзи мајката на Ејми, Џенис.

На 23 јули 2011 година, Ејми е пронајдена мртва во нејзиниот стан во Лондон. Покрај неа имало три празни шишиња вотка.

Пејачката имаше само 27 години.

 

Извор:Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1