ММС

Објавено на: 07/16/21 11:48 AM

Го чува срцето, ги исфрла токсините и го регулира холестеролот – Рецептот за овој напиток секој треба да го знае

Освен што ги ставаме во разни колачи , можеби до сега сте слушнале колку е здраво да изедете неколку зрнца суво грозје, бидејќи така можете да спречите каридоваскуларни болести, да се регулира нивото на маснотиите во крвта. Н доколкуго направие овој напиток од ова овошје ќе добиете вистинска витаминска бомба.

Се што треба да направите е да потопите една рака суво грозје во вода на 24 часа, процедете го во текот на целиот ден и пијте ја оваа течност. Ова е идеалн начин на комзумирање на оние кои не сакаат да го јадат сувото грозје, бидејќи вкусот е поинаков.

За што е добар овој напиток?

-Содржи голема количн на витамини и миниерал.

-Помага за отфрлување на нечистотијата во организмот

-Помага за детоксикација на црн дроб
-Овозможува добро варење на храната

-Поради своите биофлавоноидни својства, грозјето ослободува свои благодети, вредности кои се пренесуват во вода и стануват силен антиоксиденс.

-Голем извор на енергија поради високото ниво на јаглехидрати.

-Ја подобрува циркулацијата за крвта

-Содржи антиоксиданси кои се борат против слободни радикали

-Поволно делува на работата на срцето

Извор: stil.kurir.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1