ММС

Објавено на: 07/16/21 11:47 AM

Сообраќајка во битолско Логоварди, едно лице почина

Вчера во 07.16 часот на патот Битола-Маково, во с.Логоварди, битолско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди“, управувано од М.А.(34) од Битола и патничко возило „голф“,управувано од С.М.(50) од с.Логоварди, и двете со битолски регистарски ознаки.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил С.М. и на пат кон болница починал. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Битола.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1