ММС

Објавено на: 07/16/21 7:45 AM

(Видео) Трубачи, кочија и по 100 евра! Како изгледа српска фолк свадба – Се омажи пејачката Биљана Сечивановиќ

Фолк пејалката Биљана Сечивановиќ  се венчаше вчера, бидејќи поради пандемијата свадбата беше одложена, затоа минатата година го склучија само граќанскиот брак. Парот од дома до црква патуваше во кочија, а крај нив постојано сватовите се веселеа со трубачи, кои младоженецот ги китеше со пари.

Ples uz pesmu “Dolazi naše vreme”.

Posted by Espreso Video on Thursday, July 15, 2021

 

Гостите ги забавувала Ана Бекута, која ја кителе со пари, најмногу и лепеле банкноти од 100 евра.

Невестата блеснала во два венчални фустани, па српските медиуми известуваат дека изгледала како кралица.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Grand tv (@grand_televizija)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Grand tv (@grand_televizija)

 

Фото: grand.online


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1