ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/15/21 8:44 PM

Изгоре куќа во пожар во делчевското село Град

Попладнево во пожар, кој избувна во делчевското село Град изгоре куќа, сопственост на семејството Атанасови. Пожарот прв го забележал еден од сопствениците на куќата, кој спиел, но го разбудила миризбата на запалено.

Жителите на селото информираат дека благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица од Делчево спречено е проширување на пожарот на околните куќи.

Во пожарот нема повредени, а како причина се напоменува неисправна плинска боца. Претходно, делчевската противпожарна единица интервенираше на запалено комби возило на магистралата А3 кај селото Ѕвегор.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1