ММС

Објавено на: 07/15/21 5:49 PM

На Табановце за влез во државава се чека половина час

На граничниот премин Табановце времето на чекање за влез во државата е околу 30-тина минути, од македонска страна, а на останатите премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информираат од Автомотосојузот на Македонија.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1