ММС

Објавено на: 07/15/21 12:41 PM

Сладолед кој не дебееле! Ќе го обожавате!

Сладоледот од лубеница е нешто ново и поразлично што дефинитивно треба да го пробате.

Многу е лесно да се направи, така што ќе ви требаат само неколку минути за целиот процес.

зрела лубеница 1 кг

100 гр кафеав шеќер

3 лажици исцеден сок од портокал

Подготовка

Излупете ја лубеницаа изрендајте ја и исечете ја на коцки. Додадете го шеќерот и сокот, и измешајте сè добро со мешалка додека не добиете кремаста маса.

Шербетот од лубеница ставете го во садови за сладолед и чувајте ги во замрзнувач неколку часа за убаво да замрзнат.

 

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1