ММС

Објавено на: 07/15/21 9:57 AM

Пет едноставни начини како вашиот плакар секогаш да мириса одлично!

Летото е во полн ек, а можеби и нема да забележите дека вашиот плакар по долгата зима чувствувате како да е малку прашлив и дека испушта непријатен мирис.

Ако вашата свежа облека овие денови мириса помалку чисто, еве неколку едноставни начин за ублажување на непријатниот мирис на вашата облека.

Сода бикарбона

Содата не е само за одржување на фрижидерот свеж! Ставете во мало отворено кутивче сода покрај плакарот за да ги асорбира некои од тие долготрајни мириси.

Есенцијални масла

Овие масла го впиваат непријатниот мирис, но и дава пријатен мирис.

Сапун

Ако имате околу вас сапун кој не го користите, ставете го во плакарот, но внимаајте тоа да биде на хартија, да не го направите целиот плакар со сапун.

Вреќичка од лаванда

Ова и друга можност за освежување на вашит плакар, кесичките со лаванда можете да ги купите во сте маркети. Ем вашата облека ќе биде заштитена, ем повеќе нема да го чуствувате непријатниот мирис.

 

Извор и фото: Вечерни.хр


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1