ММС

Објавено на: 07/15/21 9:50 AM

Приведен дилер на дрога од тетовско

Полициски службеници на СВР Тетово вчеравечер го лишиле од слобода 69-годишниот Ќ.Е од тетовското село Доброште, поради постоење основи на сомнение за кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Полицијата при претрес во домот и помошните простории на Ќ.Е во Доброште, пронашла и одзела кокаин, марихуана, таблети екстази и дигитална вага.

Лицето е приведено и задржано во Полициска станица Тетово за документирање на случајот, по што денес со соодветен поднесок од Кривичниот законик ќе биде изведен пред судија на претходна постапка во Основниот суд Тетово.

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1