ММС

Објавено на: 07/14/21 6:24 PM

(ВИДЕО) Мел Гипсон ги расбесни Американците поради начинот на кој го поздрави Трамп

Актерот Мел Гибсон го привлече гневот на многу Американци поради начинот на кој го поздрави поранешниот американски претседател Доналд Трамп.

Тие двајцата се сретнаа во толпа луѓе при доаѓањето „УФЦ“ борбата во Лас Вегас, а Гибсон го поздрави Трамп.

Некој успеал да снима сè со камера, па видеото брзо почна да се споделува на социјалните мрежи, каде актерот веднаш започнаа да го повикуваат и да го навредуваат поради овој поздрав, а многумина напишаа дека вакво нешто не ги изненадило.

Според извештаите на странските медиуми, некои се присетиле на тоа дека Мел зад себе имал долга историја на расистички, антисемитски и хомофобични коментари.

-Тоа што Мел Гибсон го поздравува Трамп не треба никого да го изненади. Нацистите ги поздравуваат другите нацисти – гласи еден коментар од Твитер корисник.

Извор:Телеграф.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1