ММС

Објавено на: 07/14/21 5:13 PM

Секој што ќе гради и ќе создава шут, ќе мора прво да пријави во општината па во депонија (видео)

За седум дена Ј.П Исар исчисти три хектари површина со ѓубре, насобрано не во депонијата туку пред локацијата на штипската депонија. Вклучени биле и двете штипски претпријатија а во расчистувањето на отпадот била побарана помош во механизација и од штипски градежни претпријатија.

Целиот текст можете да го прочитате на Моја Општина.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1