ММС

Објавено на: 07/14/21 11:02 AM

Шилегов официјално влегува во трка за втор мандат на престојните локални избори

На одржаната седнина на Извршпниот одобор на СДСМ одржава вчера, официјално беше потврдена кандидатурата на актуелниот градоначалник Петре Шилегов за градоначалник на Град Скопје на престојните локални избори.
„Упатувам огромна благодарност до мојата матична партија за довербата и поддршката. Скопје го заслужува најдоброто, продолжуваме заедно во нови победи“, напиша скопскиот градоначалник на Фејсбук.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1