ММС

Објавено на: 07/14/21 10:58 AM

Нема што да докажувам јас! Се огласи Даниела по отфрлувањето на пријавата за силување

Вишото јавно обвинителство во Белград ја отфрли кривичната пријава поднесена против неговиот актер Бранислав Лешиќ од неговата колешка Даниела Штајнфелд, а Даниела сега се огласи по тој повод.

-Не морам никому да докажувам ништо. Сакам жртвите да имаат слобода да пријавуваат насилство и право на поддршка. И една жртва е премногу, а ги има безброј. Тоа мора да престане. Затоа нема да запрам “, напиша Даниела.

Зашто жртвите молчат? , ова го напиша на нејзиниот Инстаграм профил

Извор: Курир.рс

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1