ММС

Објавено на: 07/14/21 10:11 AM

Трагедија! Недозволена љубов однесе два млади животи во Штип

Од СВР Штип информираат дека по вчерашната трагедија, кога 25 годишно момче си го одзеде животот, денес истото го направи и неговата 22 годишна девојка. И двата млади животи згаснаа на ист начин. Момчето си пресуди вчера на археолошкиот локалитет Баргала, додека  за местото на смртта на девојката сеуште не се знае. Постојат две верзии, од кои едната вели дека е во нејзиното село Аргулица и тиа во плевната а другата е дека си пресудила во семејниот дом.

Неофицијланите информации велат дека причина за оваа трагедија била недозволена љубов. Но, од СВР Штип соопштуваат дека во текот на денот ќе информираатповеќе информации, бидејќи во моментов на месетото на несреќата е полицијата и јавниот обвинител.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1