ММС

Објавено на: 07/14/21 9:14 AM

Еден збор ниту една девојка не сака да слушне , посебно не на свадба – Оваа невеста тоа го слушнала дури два пати, нејзината реакција е хит!

Кога станува збор за свадби постојат неколку непишани правила што ги следат повеќето луѓе.

Не треба да носите бело, освен ако не сте невеста, не треба да се туркате меѓу младенците кога ќе го играат првиот танц.

Сепак, на видеото и се случи нешто многу полошо на оваа невеста.

Имено, за време на фотосесијата, жената која го фотографирала целиот настан ја нарекла невестата со погрешно име. Сето тоа би било во ред ако поранешната девојка на младоженецот не се викала така.

Невестата кисело се насмеал, но сепак издржала, а сите околу неа се смееле исто а младоженецот пак се посрамотил.

Кога се повтори истото, сите повторно се смееле, но било очигледно дека невестата навистина не ужива во тоа.

Погледнете го видеото да видите за што точно станува збор.

 

 

@jpvideography2141#foryoupage #weddingtiktok #weddingtiktok #epicfail #weddingvideographer #kcweddings #stlwedding #weddingvideo♬ original sound – John Pattyson


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1