ММС

Објавено на: 07/14/21 8:26 AM

(Видео) Америка гори

Речиси 60 пожари беснеат денес во 10 сојузни држави во САД, а најголемиот беше во Орегон, каде пожарот зафати област скоро двапати поголема од Портланд.

Пожарите ги запалија домовите и принудија илјадници луѓе од Алјаска до Вајоминг да се евакуираат, соопшти Националното противпожарно одделение.

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1