ММС

Објавено на: 07/14/21 9:00 AM

(Видео) Кремаста лимонада за вистинско освежување -Нов хит на Интернет

Оваа лимонада е вистински летен пијалок. Освежувачки и постигнува вистинска рамнотежа помеѓу слаткото и киселото. Кремaстата лимонада се прави многу едноставно, потребни ви се само три состојки и десет минути.

Состојки

– 6 лимони
1/4 шољички кодезирано слатко млеко

-шеќер
-вода

Подготовка:

За почеток наполнете сад со две литри вода. Исечете два лимона на кришки и додате ги во садот.

Во друг сад помешајте сок од четири сцедени лимони, слатко, кондезирано млеко и шеќер по желба. Мешајте го сокот додека да се стопи. Додајте го мразот во садот и уште еднаш промешајте.

 

 

@bustle#creamylemonade 🤤 @hayzeegirldesigns #leomande♬ original sound – Bustle


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1