ММС

Објавено на: 07/14/21 7:40 AM

Внимание! Не возете по „Киро Глигоров“, „ Св. Кирил и Мретоди“, „Водњанска“, „Кузман Јосифовски Питу“…

ЦУКС известува дека во овие утрински часови поголем број возила се  забележуваат долж булеварите „ Киро Глигоров“,  во двете насоки, улицата „ Свети Кирил и Методиј“ кон булеварот „ Водњанска“, булеварите „ Кузман Јосифовски Питу“ кон Центар.

Центарот известува дека автобускиот сообраќај на сите улици и булевари се одвива непречено и без застој, а велосипедските патеки се чисти и проодни.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1