ММС

Објавено на: 07/13/21 10:36 PM

Таа е најголем срам за српскиот народ, соработувала со најголемите криминални кланови – Карлеуша јавно „удри“ по Цеца

Поп дивата Јелена Карлеуша на својот Инстаграм профил се огласи за епизодата од серијата „Херои на злото време“, што ќе се емитува вечерва на телевизијата Х1, а која во новата епизода се занимава со ликот и делото на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Карлеуша објасни дека одбила да гостува во документарниот филм, бидејќи веќе две децении јавно зборува за неа и за злосторствата што ги сторила во соработка со најголемите криминални кланови од нашиот регион.

Пред емисијата „Српска мајка“ од серијата „Херои на злото време“ да достигне стотина монтажери, фолкерката Светлана Ражнатовиќ најпрво испрати барање до редакцијата на телевизијата Н1, а потоа и до продукцијата на ЈСП преку законски застапник, „да не емитува емисија за неговата клиентка“.

Исто така, било наведено дека, доколку не се постапи по писмото, Светлана Ражнатовиќ ќе биде принудена да „покрене соодветна судска постапка со цел да го заштити нејзиниот карактер и дело“. Јована Полиќ, една од авторите на споменатата серија, за Н1 рекла дека без оглед на сето тоа, приказната ќе се емитува во вторник во 20 часот на ТВ Н1.

Извор: Нова.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1