ММС

Објавено на: 07/13/21 6:19 PM

Брена од милионер од Швајцарија добила хотелски комплекс на море

Лепа Брена доби понуда што не се одбива туку така. Како што дознава Курир.рс, големата балканска ѕвезда со години е инспирација за милионерот од Србија М.С., кој живее во Швајцарија и и понудил да му го отстапи правото комплексот да го носи називот по нејзиниот прекар. Изградбата на оваа зграда наскоро ќе започне на црногорскиот брег, кај неговиот дедо по мајка во Пераст.

Хотелот ќе биде целосно украсен според светските стандарди, бидејќи овој моќен човек не штеди пари само за да изгледа сè одлично, додека внатрешноста ќе биде опремена со фотографии, гардероба и детали од животот и работата на Лепа Брена. Толку ја цени и почитува музичката дива што ќе инвестира дури три милиони евра во објектот за избрани туристи од целиот свет. Хотелот ќе има шест sвезди, а Брена ќе го добие својот стан од дури 100 квадратни метри. Од нејзината соба се планира да има поглед на овој дел од заливот, а тоа ќе биде најлуксузната просторија што ќе се вика „Аголот на Брена“. Во спротивно, на секој кат во ходниците ќе има фотографии од пејачката, додека во лифтот, бањата и ходникот ќе се слуша само нејзината музика.

М. С. е вдовец, има пет деца и осум внуци. Неговата сопруга била толку убава што тој ја нарекол „мојата убава Брена“. Од љубов кон неговата покојна сопруга, но и од почит кон ликот и делото на Лепа Брена, тој одлучи да инвестира милиони во хотел во кој и самиот ќе ужива до крајот на животот. Брена веќе неколку дена ужива на јадранскиот брег, каде крстари со пријателите и сопругот Слободан Живојиновиќ.

Извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1