ММС

Објавено на: 07/13/21 4:53 PM

На празникот „Петровден“ одбележан денот на општина Конче (видео)

Топлото време не беше пречка, младите жители на општина Конче да ја облечат носијата, да запеат и да засвират на традиционалните музички инструменти. Тие беа дел од свечена седница на општина Конче, која што денес го одбележа својот ден, на празникот Петровден.

Минатата година поради пандемијата, не успеавме да се собереме и да прославиме. Оваа година ни е посебна чест што сме тука, што сте тука, заеднички да го прославиме денот на општината, им се обрати на присутните градоначалникот Благој Илиев.

Целата вест можете да ја прочитате на Моја Општина.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1