ММС

Објавено на: 07/13/21 3:03 PM

Почина човекој кој го прегази 20-годишник утрово во Скопје

Човекот, кој утрово беше прегазен на пешачки премин  на булеварот „Кочо Рацин“ понина, информираат официјално од МВР. Според нив сообраќајката ја опредизвика 20 годишно момче од скопското се,ло Батинци.

-Утрово во 10.30 часот било пријавено дека на бул.„Кочо Рацин“, патничко возило „опел корса“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.С.(20) од с.Батинци, скопско, удрило во велосипед, управуван од Б.Љ.(54) од Скопје. По незгодата велосипедистот бил пренесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“, каде од страна на лекар била констатирана смрт. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје, информираат од МВР.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1