ММС

Објавено на: 07/13/21 1:33 PM

Кралицата Елизабета од оваа чанта не се одвојува половина век! Преку неа испраќа тајни пораки

Кралицата Елизабета може да ја видиме и без круна, но без оваа чанта никогаш не се одвојува половина век.

Станува збор за чанта „Лаунер“, а повеќето луѓе знаат дека кралицата преку нејзината чанта испраќа „тајни“ пораки.

Едноставниот систем на Елизабета и овозможува лесно да излезе од непријатни ситуации.

Ако кралицата е на маса и ја стави чантата на маса, тоа значи дека сака настанот да заврши во следните пет минути.

Ако ја испушти чантата на земја, тоа значи дека сака да се спаси од непријатниот и исцрпувачки разговор во кој „заглавила“.

Кралицата никогаш не носела чанта во светла боја.

Извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1